Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Tercih edeceğiniz kombinin verimi, sıcak su kapasitesi ve modülasyon aralığı tercihinizi belirleyecek ilk kriterler olabilir. Bir yandan da kombinize yapacağınız ilk yatırım maliyeti sizin için önem arz edebilir. Ancak tercih ettiğiniz düşük fiyatlı kombinin getireceği yüksek doğalgaz faturaları yerine, kaliteli ve Yoğuşmalı bir kombi alabileceğinizi göz ardı etmeyin. Bu yüzden ilk yatırım maliyetine odaklanmak yerine kullandıkça avantaj sağlayacak ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçmekte fayda var.

Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yeterli teknik servis hizmeti ve yedek parçaların uygun fiyatlı ve bulunabilir olmasıdır. Bunların yanı sıra, özellikle iç mekâna montaj edilecek kombilerin ses seviyesi de önemlidir. Son olarak unutmayın ki, almaya karar verdiğiniz kombiyi yetkili bayisinden almayı tercih ediniz.

Isınma ve sıcak su ihtiyacı, yaşam alanlarınızın konforunu belirleyen en temel etkenlerden biridir. Bu nedenle, yaşam alanınız için bir kombi almak istediğinizde evinizin konforunu üst seviyeye çıkaracak ve sağladığı yüksek verimlilik oranları ile bütçenize katkı sağlayacak bir kombi modeli tercih etmenizi öneriyoruz. Kombi seçimi neye göre yapılır diye düşündüğünüzde, tercih edeceğiniz kombi modelinin kompakt tasarıma sahip, yüksek enerji tasarrufu sağlayan ve geniş modülasyon aralığına sahip bir kombi olmasına özen gösterebilirsiniz. Ancak, kombi seçiminde en önemli adım evinizin özelliklerini tanıyarak, ihtiyacınıza yönelik uygun kapasiteye sahip kombiyi seçmektedir.

  • Evinizin yalıtım durumu
  • Baktığı cephe
  • Metrekare cinsinden büyüklüğü
  • Kullanılan banyo sayısı
  • Bulunduğu kat

Yoğuşmalı kombilerde su buharının yoğuşmasından faydalanılarak açığa çıkan enerji tekrar tekrar kullanılabiliyor. Bu sayede büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlanıyor. Yoğuşmalı kombiler sağladığı verimden dolayı yaklaşık 2-3 yılda fiyatını amorti etmektedir. Yoğuşmalı kombi %103’den başlayan verimlerinden dolayı yakıtta %30’lara varan doğalgaz tasarrufu sağlamaktadır. Ancak bu kombilerden maksimum verim elde etmek için ürün seçimini doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor.

Kullanıcı tarafından ayarlanabilen sıcaklık değerine bağlı olarak, termostatın bulunduğu bölgede hassas sıcaklık konforu sağlanmaktadır. Oda termostatı, ortam sıcaklığına göre kombiyi açıp kapatarak, yakıt sarfiyatını azaltmaktır.

Isıtma sisteminize yapılacak düzenli bakım, cihazınızın ve tesisatınızın ömrünü uzatır. Kombinizin bakımı yapılarak daha verimli ve daha sorunsuz çalışması sağlanır. Bu sayede, verimli çalışan kombinin tüm kapasitesinden yararlanarak yakıt tasarrufu elde edilir.

0 216 344 10 10
0 212 489 36 30
0 552 870 30 75